Noutaţi

Datele privind activitatea băncilor comerciale din Republica Moldova la data de 31 Iulie, a.2025Dr. Sándor Csány: Fiind a patra ca mărime, OTP Bank din Moldova va crește atât organic, cât și prin posibile fuziuni și achizitiiȘi pare să fie un loc, dar se pare că nuScott HOCKLANDER: Pentru mine, perseverența cetățenilor moldoveni nu este doar o lecție învățată, ci și un mare exempluSorin MASLO: „Anul 2022 a fost unul de cotitură pentru Combinatul „Cricova”, cifra de afaceri a crescut cu aproape 25%” Ratele depozitelor – la maximum. Conjunctura pieței sau De ce băncile au nevoie de depozitele persoanelor fiziceValeriu LAZĂR:”Dacă statul astăzi nu va susține businessul, mâine nu va avea de la cine colecta impozite”Aeroportul din Chișinău, oglindă a statalitățiiMăsurile monetare contra inflației nemonetareBăncile, ca punct de sprijin pentru economie: au majorat profitul și se pregătesc de provocările din semestrul II din 2022Ministerul Finanțelor și investitorii de pe piața valorilor mobiliare de stat, la culmile volumului de plasarePiața bancară: emoții și cerere sportită. Nu există panicăEste oare pregătită Moldova pentru consecințele economice al războiului din țara vecinăNe așteaptă hiperinflație? Totul depinde de diagnoza corectă și tratamentul prescrisCe se întâmplă pe piața valorilor mobiliare de stat și ce atribuție la aceasta are Banca NaționalăSectorul vinicol, în prag de revoluție: Legea de profil falimentează întreprinderile?Capcană pentru piața produselor petroliereLászló DIÓSI: Foreign investments come to Moldova due to banking system stabilityCând nu sunt bani de la FMI, emitem VMS! Nikolay BORISSOV: ”Cumpărarea Moldindconbank-ului reprezintă cea mai bună achiziție de pe piața moldovenească, deși e și cea mai riscantă” Jocuri în ping-pong petrolierAnul bancar 2020 – pandemic, profitabilStraniul an 2020: smerenie, revoltă, acceptarea noii realități”Jocurile foamete” ale pieței valutareCum să îmblânzim lichiditățileVeaceslav IONIȚĂ: Guvernul a omorât businessul, dar a cochetat cu populațiaOamenii și businessul: Selecția naturală și nenaturalăAlexandru BURDEINÎI: Să fii etic în afaceri devine vitalIndicatorii macroeconomice de baza in MoldovaZilnic: Cursul de schimb valutar la toate bancile comerciale din MoldovaZilnic: Pretul PECO

Cu cardul gama beneficiezi de cashback mai mare până la sfârșitul anului

Cu cardul gama beneficiezi de cashback mai mare până la sfârșitul anului

Pentru a-ți răsplăti fidelitatea și a-ți mulțumi că faci cumpărături la partenerii gama, maib a lansat o nouă ofertă care te va încânta iar și iar. Acum beneficiezi de cashback mai mare la o varietate de branduri bine cunoscute și apreciate, doar prin simpla utilizare a cardului gama.
Timp de 7 săptămâni te poți bucura de cashback preferențial de la partenerii maib din 3 domenii de activitate: decor, electrocasnice și restaurante.
Primii care vor să te uimească și să te alinte cu cashback majorat sunt magazinele Global Store, Arutin Decor, Promstore și Home&You, care te recompensează cu 10%, 6%, 10% și, respectiv, 5% din valoarea cumpărăturilor.
În magazinele HiTech și Xiaomi ai la dispoziție o gamă vastă de electrocasnice și poți obține 7% și, respectiv, 3% cashback. O colecție mare de covoare și traverse găsești la Carpet Outlet, care îți oferă 10% cashback, iar un decor deosebit pentru casa ta îți asigură Maestro Home, oferind cashback de 5% pentru plăți cu cardul tău gama.
Momentele petrecute alături de cei dragi sunt de neprețuit. Creează noi tablouri pentru amintirile tale la unul din partenerii noștri, restaurantele La Sarkis, Pegas, Osho, Aproape, și nu doar vei avea o seară de neuitat cu bucate delicioase ce se îmbină perfect cu ambianța, dar și cashback. La Sarkis îți oferă înapoi 10% din valoarea bonului de plată, iar celelalte restaurante – câte 5%. Desigur, pentru aceasta e nevoie să achiți cu un card gama: start, universal sau premium.
Ofertele speciale sunt valabile în perioada 15 noiembrie – 31 decembrie. Fii cu ochii pe pagina web www.gama.maib.md şi pe pagina de Facebook gama, află primul despre partenerii care se vor alătura promoției noastre.
Încă nu ai un card Mastercard de la maib? Îți propunem să deschizi un card gama și să profiți de mai multe avantaje: cashback de până la 15%, servicii premium, cardul de debit se transformă ușor într-un card de credit etc. Cum să-l deschizi? Comandă cardul gama prin aplicația mobilă maibank, cu livrare la domiciliu sau vino la orice sucursală maib.

Partenerii gama care îți oferă cashback mai mare până la sfârșitul anului
Decor
Global Store - 10% cashback
Arutin Decor - 6% cashback
Promstore - 10% cashback
Home&You - 5% cashback
Electrocasnice/Totul pentru casa
HiTech - 7% cashback
Xiaomi – 3% cashback
Carpet Outlet - 10% cashback
Maestro Home – 5% cashback
Restaurante
La Sarkis - 10% cashback
Pegas - 5% cashback
Osho - 5% cashback
Aproape – 5% cashback

Noutați dupa tema